خیریه خادمین کتیج

2 هفته قبل در سیستان و بلوچستان
کد آگهی : 40077
    استانسیستان و بلوچستان

خیریه خادمین کتیج

موسسه خیریه خادمین کتیج با شماره ثبت ۵برای دستیابی به هدفی آسمانی و انسانی در سال ۱۳۸۶ تاسیس و در ابتدای سال ۱۳۸۷فعالیت خود را با جدیت آغاز نمود. این موسسه خود را متعهد می داند تا مَرهم و تسکینی بر رنج و غم های بی پایان نیازمندان به ویژه کودکان و خانواده های آنها باشد و هم اکنون با تلاش برای رسیدن به اهداف خود وفعالیت های روز افزون نیکوکارانه مهم ، اساسی و همسو با سایر موسسات و سازمانهای مردمی و نهاد های ملی و بین المللی می خواهد گامی مهم در تمام عرصه های اجتماعی، آموزشی و فرهنگی، بهداشتی و درمانی، عمرانی، اقتصادی و اشتغال زایی بردارد

منشور اخلاقی خیریه

با استعانت از خداوندگار نیکی و مهربانی ، تلاش می کنیم ،که ضمن رعایت اخلاق نيكو، قانونمداری و با برنامه ریزی صحیح در خدمتگزاری به مهرجویان ارجمند این اصول را دقیقاً به مرحله اجرا بگذاریم .

۱- به مطالبه مهرجویان  گرامی توجه نموده و  مقـام و شخصیت آنان را ارج  می نهیم .

۲- رعــایت نظم ،وقت شناسی،حضـور به مـوقـع با ظاهـری آراستـه و متنـاسب با فعالیت نیکوکاری.

۳- آگاهی نسبت به وظایف و مسئولیت های خود و شناخت خواسته ها و نیازهای مهرجویان محترم .

۴- آراستن افــراد به دانــش ، بیــنش و مهـارت های مـورد نیـاز جهت خدمت رسانی به  مهرجویان ارجمند.

۵- ارایه خدمــات مطلـوب با خـوشرویـی ، بردبـاری و وفـای به عــهد.

۶- رعایت قانون و مقررات و اهتمام سهولت در انجام کارها ، ساده  سازی و بهبود روشها.

۷- رعایت انصاف ، تقوا با وجدان کاری و تعهد به امانتداری ، رازداری وانتقادپذیری.

۸- مـدارا و فروتنـی نسبت به مراجعـین محترم .

۹- نظارت صحیح بر امور ،ارج نهادن به کرامت انسانی در صورت عدم توان رسیدگی .

۱۰- ارتقاء کیفی و اثر بخش ساختن فعالیت ها با توجه  به رویکرد محرومیت زدایی .

۱۱- پاسخگویی شفاف ، صادقانه ، مؤدبانه و به موقع به نیازهای منطقی مهرجویان گرامی .

۱۲– توسعه و نگهـداری مطلـوب سیستـم هـا ، امکانـات و تجهیزات خیـریه.

آب سالم
برای افراد نیازمند

فقر معیشتی بدترین نوع فقر است. تا به حال گرسنه مانده ای؟ آنقدر که وقتی چشمانت لقمه ای را ببیند آب دهانت را قورت بدهی و وقتی بوی غذا به مشامت برسد دلت ضعف برود نه! آنقدر که یادت رفته باشد فرق طعم گوشت با مرغ چیست البته اگر خورده باشی! فقر معیشتی یعنی از گرسنگی نای حرکت نداشته باشی و آنقدر از نظر اقتصادی خانواده ات ضعیف باشد که نتوانی گلوی خشکت را با لیوانی از آب آرامش دهی تا بتوانی زنده بمانی و نتوانی به چیزی جز خوردن فکر کنی!

غذای پاکیزه
برای افراد نیازمند

تغذیه حق همه انسان هاست و کودکان به علت قرار گرفتن در سن رشد بیشتر از همه ما به غذاهای مفید و پر انرژی نیازمندند، این را می دانند و نانی را که هر روز می خرند، لقمه ای را که هر روز فرو می برند را دور می ریزند و حتی اگر دور نمی ریزند به فکر کودکی که در گوشه ای از سیستان و بلوچستان نیستند، اما تو در این دسته جای نمی گیری و حالا که در حال خواندن این متن هستی، بدون شک به وضعیت تغذیه کودکان و وجود سوء تغذیه برای آنها حداقل فکر کرده ای.

بهداشت و درمان
برای کودکان محروم

اماکن درمانی تنها محلی برای درمان بیماری ها نیستند هر مطب، درمانگاه و یا بیمارستان به جز وظیفه درمان بیماران وظیفه پایش و کنترل سلامتی و پیشگیری از وقوع بیماری های واگیردار و نجات جان بیماران را بر عهده دارد و وجود این اماکن در هر گوشه از ایران عزیزمان که مردم ما در آن ساکن هستند امری حیاتی است. نوزادان و کودکان بیشتر از تمام اقشار جامعه به دلیل ضعف جسمانی و رشد سریع و نیاز به واکسن های مختلف بیشتر به رسیدگی های پزشکی نیازمندند.

آموزش
برای کودکان محروم

ماه مهر که آغاز می شود، دانش آموزان قلم در دست به مقدس ترین جبهه عالم در مقابل جهل می روند تا با یادگیری مسائل مختلف علمی و فرهنگی آینده را با نور علم روشن کنند. ماه مهر که آغاز می شود، بوی خوش آگاهی در فضای سنگر های علم و دانش می پیچد و لکه های جا مانده از ناآگاهی پاک می شوند. کاش این اتفاق در تمامی ایران من می افتاد.

مدرسه مناسب
برای دانش آموزان

ساخت مدرسه مبارزه با بی سوادی است، بوی ماه مهر که می پیچد کودکی دست در دست پدر یا مادرش با طلوع آفتاب از تاریکی فاصله گرفته و با سلاح قلم به جنگ جهل و عدم استقلال می رود و رویای آینده ای درخشان را با چراغ علم روشن می کند. این رویا واقعیتی است که در بسیاری از نقاط ایران عزیزمان اتفاق نمی افتد. به طور مثال کودک سیستان و بلوچستانی اگر پدری داشته باشد که برایش قلم بخرد آن هم در صورتی که قدرت خرید قلم را داشته باشد، مدرسه ای مناسب وجود ندارد که بخواهد با رفتن به آن آینده را دنبال کند

اشتغالزایی
برای همه اقشار

بیکار که باشی اعتیاد می آید و سلامتی می رود، فقر می آید و ایمان می رود، نا امیدی می آید ، تنهایی می آید و ازدواج می رود، گرسنگی می آید و فرهنگ می رود و در این رفتن ها نمی فهمی که چه وقت مفهوم انسان بودن را از دست داده ای، می دانی که ما موجوداتی اجتماعی هستیم که اگر انسان نباشیم سلامت جامعه را به خطر می اندازیم؛ مثلا دزد یا قاچاقچی می شویم و یا تنمان را برای تکه ای نان می فروشیم، دروغ می گوییم و حتی آدم می کشیم!

قرض الحسنه
برای نیازمندان

قرض دادن گاهی بهترین نوع خدمت به خلق است، با قرض دادن به موقع گاهی گره ای بزرگ را از گردن انسانی باز می کند که راه نفسش با گره مشکلات بسته شده و باز کردن این گره به معنای شکرنعمت هایی است که خداوند متعال به ماعطاء فرموده است. ما در این مأموریت تلاش می کنیم با جلب حق عضویت ماهیانه (پرداخت حداقل ۲۰۰۰۰هزارتومان درماه) اقشارکم درآمد جامعه وهمچنین جلب سرمایه های راکد وپس اندازهای بانکی مردم نیکوکار و توانمند بصورت قرض الحسنه و استفاده از آن در راستای اعطای وام به اقشارنیازمند، جهت رفع نیازهای مهم زندگی،قدمی برداریم و تلاش کنیم تاکسی وقت نیاز احساس درماندگی و تنهایی نکند.

مسکن مناسب
برای خانواده های نیازمند

مسکن فقط یک چهار دیواری نیست، مسکن یعنی قدمی در استقلال فردی یعنی حیثیت اجتماعی خانواده یعنی فضای خوشبختی و محل آسایش و پناهگاهی در مقابل سرما و گرما و سایر گزندهای طبیعی، پس مسکن یکی از مهمترین نیازهای انسان برای احساس امنیت فیزیکی و روانی است. فرض کن خانه ای نباشد که به آن برگردی، شب های سرد و روزهای بارانی پناهگاهی نداشته باشی و زمانی که طوفان می آید کپری را که تنها محافظ تو در مقابل باران است از روی سرت بردارد و در بیابان پخش کند؛ این فرض ها تو زندگی هر روز بعضی از اقشار ضعیف سیستان و بلوچستان است.

لینک بنرهای خیریه :: khademincharity.com

41 بازدید کل ، 3 امروز

این سایت هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد.با مطالعه‌ی راهنمای خرید امن، آسوده‌تر معامله کنید.

گزارش مشکل آگهی

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

آگهی های مشابه